Seo Uzmanı

Seo Uzmanı; Arama motorlarına web sitenizi kayıt ederek web sitenizin aranabilirliğini arttıran ve web sitenizi istediğiniz değere kavuşturan kişidir.

Seo Uzmanı

Seo Uzmanı ; Seo Uzmanı Web sitelerinizi arama motoruna özgün içerikler  ile hazırlayan,doğru analiz yaparak anahtar kelimelerinizi belirleyen kişilerdir.Web sitenizin yazılımcısından site ile ilgili genel bilgiler alarak  web sitenizdeki oluşabilecek herhangi kodlama hatalarını giderme alanında analizlerini yapar.Grafik,sosyal medya üzerine web sitenizde çalışan kişiler ile istişare yaparak daha iyi nasıl olabiliriz sorusunun cevabını çözer.

 

*Web Sitenize Neler Yapar*

  1. Web sitenizin arka planında css,java,dom gibi birçok tekniksel yapılmış işlemler ve yazılmış kodlar bulunmaktadır.Uzmanın bu kodları en iyi şekilde tekrardan tasarlar analiz eder ve sorunlu kodları yeniden yapılandırarak internet sitesine iyileştirme uygular.
  2. Web sitenizin anahtar kelimelerini belirler.
  3. İnternet sitenizde oluşabilecek MS hız sürelerini kısaltarak teknik işlemler uygular.
  4. İç seo optimizasyonunuzu internet sitenizin içerisindeki link paylaşımlarını,sosyal medya linklerinizi belirleyerek ulaşılabilirliğini sağlar.
  5. Dış seo çalışması yaparak uygun kanallara backlink verir.
  6. Web sitenizin aranabilirliği konusunda yeni içerikler üreterek arama motorlarını takip eder.
  7. Her yıl yenilenen arama motorlarının algoritmalarını ve yeniliklerini takip ederek web sitenize uygular.

 

 

Seo Nedir

Seo Nedir;Seo Nedir Bir web sitesinin google,yandex gibi arama motorlarına uygun hale getirilirken yapılan işlemin adıdır.Seo arama motorundan ziyaretçi çekmek amaçlı kullanılan müşterilerinizin sizi bulmasını sağlayan ve bir web sitesine ziyaretçi sağlayan temel işlemin adıdır.

Seo İşleminin İngilizce ve Türkçesi

Türkçe; Arama Motoru Optimizasyonu 

İngilzice; Search Engine Optimization ‘dur

 

 

Seo Uzmanı Nasıl Olunabilir ?

Seo uzmanı olmak için ilk olarak analiz yetenenği ve bazı kodlama bilgisine sahip olmak gereklidir.Web site dillerini en iyi şekilde bilmelidir aksi halde iyileştirme yapamaz.Seo uzmanı için ilk olarak sabır,doğallık,ve bizim gibi özgün içerikli olmalıdır 🙂

 

 

Dünyanın En İyi Seo Uzmanı Kimdir

Dünyanın en iyi seo uzmanı diye birşey yoktur.Herkes alanında tecrübeli herkesin farklı bir çalışma stratejisi vardır.En iyisi olmak müşterilerinin isteklerine cevap vermek ve verdiği görevi yerine getirmektir.Seo uzmanlarının arasında en iyisinin testini sadece arama motoru firmaları bir yarışma etkinliği ile yapabilir fakat buda imkansızdır.