Google Benim İşletmem Nedir ?

Google Benim İşletmem Nedir ? ; Sizlere bu yazımızda google bizlere sunmuş olduğu işyerimizi onaylatıp harita kayıtları ve işyerini google hesaplarından yönetildiği uygulamayla alakalı bilgiler vereceğim. İnternet ortmanında işletmenizi büyütmek ve bölgesel olarak müşterilerinize ulaşmak için bu işlemi gerçekleştirdiğinizde sizlere büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.

Altta görmüş olduğunuz resim de www.celalmertakin.com.tr Kurumsal Seo Uzmanı yazıldığında google bu işletmenin kaydı doğrulandığını ve nerede olduğunu göstermektedir. Biz bu doğrulamanın diğer adına bölgesel ve local seo diyoruz.

Google İşletme Doğrulama 1
Google İşletme Doğrulama

 

 

Peki ya bu işletmeyi nasıl yönetebiliriz ve nasıl paylaşım yapabiliriz ? Google hesabımıza girip işletme yönetim paneline giriş sağladığımızı varsayarak alttaki resimde göstermiş olduğum yayınlama simgesine tıklayıp google my business de paylaşım yapabilirsiniz.

Google İşletmede Bİrşey Yayınlamak
Google İşletmede Bİrşey Yayınlamak

 

 

Google Benim İşletmem Bulunmanızı Kolaylaştırır.

Bir bakkal, veya bir mağaza iseniz google haritalara kayıt oluşturarak müşterilerinizin sizi daha kolay bulmasını sağlar ve konum kodlarını çıkararak haritalarda araba veya yayan olarak sizlere  ulaşılmasını sağlar. Bir mahallede markete sahipseniz o mahallenin insanlarının yorumları ile karşı karşıya kalabilir eleştiri veya birçok yorum yapan müşterilerinizi bulabilirsiniz.

Dünyadaki birçok yerde kullanılan ve kolaylık sağlayan Google Benim İşletmem [ Google My Business] kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Leave a Reply